Sarf Malzemesi, Makine-Teçhizat Üretimi
  • Üniversitemiz Teknoloji Fakültesi'nde eğitim gören öğrenciler tarafından Düzce Teknopark’ın altyapı desteği ile sağlık personelimizin kullanımına sunulmak üzere 3 boyutlu yazıcılarda yüz siperliği üretilmektedir. 
  • Düzce Teknopark’ta faaliyet gösteren Yeni Doku Sağlık San. ve Tic. Ltd. Şti. firması tarafından antibakteriyel ve antiviral koruyucu maske üretilmektedir. Bu maske, özel olarak üretilen kumaş, nano-gözenekli ve morfolojik olarak yabancı mikroorganizmaların tutunamayacağı, antibakteriyel laminasyon yüzey kaplama teknolojisine sahiptir. 
  • Düzce Teknopark’ta faaliyet gösteren MTA Medikal Tekstil İmalat ve AR-GE San. Tic. Ltd. Şti. firması tarafından tek kullanımlık üç katlı lastikli maske üretimi gerçekleştirilmektedir.
  • Üniversitemiz başvuru sahipliğinde, Doğu Marmara Kalkınma Ajansı (MARKA) tarafından açılan COVID-19 ile Mücadele ve Dayanıklılık Programı kapsamında “COVID-19 için Koruyucu Ultraviyole Sterilizasyon Cihaz Tasarımları” başlıklı proje başvurusu gerçekleştirilmiştir. Bu projenin kabul edilmesi durumunda, Halk sağlığı için acil hazırlık ve müdahale çalışmaları önceliği kapsamında, başta Üniversitemiz birimleri olmak üzere, Düzce'nin ve bölgenin kullanabileceği UV dezenfeksiyon sistemleri geliştirilecektir.
  • Düzce Teknopark başvuru sahipliğinde, Doğu Marmara Kalkınma Ajansı (MARKA) tarafından açılan COVID-19 ile Mücadele ve Dayanıklılık Programı kapsamında “Tıbbi Plastik Cihaz Parçası Üretim Merkezi” başlıklı proje başvurusu gerçekleştirilmiştir. Bu projenin kabul edilmesi durumunda, Halk sağlığı için acil hazırlık ve müdahale çalışmaları önceliği kapsamında, başta Düzce ve çevre illerde yer alan hastaneler olmak üzere ülkemiz genelinde salgınla mücadelede ihtiyaç duyulan kritik tıbbi plastik parçaları üretilecektir. 
  • Üniversitemiz Merkez Laboratuvarı DÜBİT bünyesinde; tamamı Üniversitemiz ihtiyaçlarını karşılamak üzere;İzopropil alkol bazlı, 4 ton yüksek kaliteli el dezenfektanı üretilmiştir. Üretilen dezenfektan, Üniversitemiz hastanesinde ve tüm birimlerinde kullanılmaktadır. 30.000 adet N95 kumaşından (Montblank ve Non-vowen) dikişli maske üretilmiştir. 50.000 adet ultrasonik ve telli maske daha üretilecektir. 5800 adet önlük üretilmiştir. 1500 adet yıkanabilir ve antimikrobiyal kumaştan tulum üretilmiştir.